SERVİS RANDEVUSU AL

GALERİ

 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1
 • inside-1

SERVİS ve SATIŞ SONRASI HİZMETLER

BİNEK ARAÇLAR Mekanik & Boya Kaporta Paslanmazlık
LANCER SPORT SEDAN 5 Yıl/ 100.000 Km 12 Yıl
OUTLANDER 5 Yıl/ 100.000 Km 12 Yıl
PAJERO 5 Yıl/ 100.000 Km 12 Yıl
ASX 5 Yıl/ 100.000 Km 12 Yıl
SPACE STAR 5 Yıl/ 100.000 Km 12 Yıl
ATTRAGE 5 Yıl/ 100.000 Km 12 Yıl
TİCARİ ARAÇLAR Mekanik & Boya Kaporta Paslanmazlık
 
Tüm Ticari Araçlar 5 Yıl/ 100.000 Km 12 Yıl

Satılan her yeni Mitsubishi araç Temsa Motorlu Araçlar güvencesi altındadır. Garanti aracın müşteriye teslim edildiği tarih itibariyle başlar. Garanti süresince araçta imalat, montaj veya malzemeden kaynaklanabilecek arızalar neticesinde onarım veya komple parça değişimi ile arızaya bağlı işçilikler müşteriden hiçbir ücret talep edilmeksizin Temsa Motorlu Araçlar tarafından karşılanacaktır.

Garanti kapsamındaki arızalar teknik açıdan tamir edilerek giderilebiliyorsa, garanti uygulamasındaki yükümlülükler hem tamiratı, hem de değiştirmeyi içerdiğinden, parça komple değiştirilmez ancak, arıza garanti kapsamından giderilir.

Aracın Temsa Motorlu Araçlar garantisinden yararlanabilmesi için bütün periyodik bakımlarını ve onarımlarını Garanti ve servis el kitapçıklarında belirtilen kilometre veya zaman aralıklarında Temsa Motorlu Araçlar yetkili servislerinde eksiksiz olarak yaptırmış olması gerekmektedir.

TEMSA GARANTİSİ AŞAĞIDAKİ HALLERİ KAPSAMAZ

1. Aracın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından ve/veya bu kılavuzda belirtilen talimatlara uyulmamasından meydana gelen arızalar.

2.Uygun olmayan kalitesiz yakıt kullanımından kaynaklanan, pompa, enjektör, buji, DPF, katalitik konvertör arızaları ile bu arızaların araca verdiği ağır hasarlar.

3.Aracın "Uygunluk Belgesinde" belirtilen taşıma kapasitesi üzerinde aşırı yüklenmesi, fazla yolcu ve yük taşınması ve/veya bu şekilde kullanılması sonucu meydana gelen amortisör, makas gibi süspansiyon sistemi arızaları

4.Arazi aracı olarak kullanılabilen modeller de dahil olmak üzere, aracın arazide ya da yolda aşırı zorlanmasından kaynaklanan motor, şanzıman, arazi şanzımanı, diferansiyel, aks, direksiyon ve süspansiyon sistemi hasarları.

5.Aracın uzun süre kullanılmaması, ya da kısa mesafelerde kullanılmasından kaynaklı akü bomesinin düşerek şarj tutmamasından kaynaklanan akü arızaları.

6.Temizlik ya da parlatma amacı ile aracın torpido, direksiyon simidi, vites topuzu gibi vinil ya da deri aksamları üzerinde oluşan kabarma, solma ya da yırtılmalar.

7.Normal kullanım sonucunda aşınan ve zamanla değişmesi gereken kayışlar, filtreler, fren balataları, debriyaj baskı-balata-bilya, silecek lastikleri, yağlar, sıvılar, ampuller ile, ön düzen, tekerlek balans, supap ayarı, fren ayarı vb. gibi araç kullanıldıkça bozulabilecek ayarlar ve bu sebeple çıkabilecek işçilik ve malzeme masrafları

8.Aracın kötü ya da kapasitesinin üzerinde yol ve arazi şartlarında kullanılması, ihmal, kaza, dış etkenler, doğal afetler (deprem, sel, yangın vs.) sonucunda oluşan durumlar.

9.TEMSA nın önermediği modifikasyonlar (motor çalışma parametrelerinin değiştirilmesi, LPG dönüşümü, ilave elektrik tesisatı döşenmesi, uygun olmayan ses, güçlendirici, ekipmanlar takılması, modifiye aksesuarlar takılması vb.) sonucunda oluşan arızalar.

10.Periyodik bakımların (günlük bakım, periyodik bakım, parçaların ya da sıvıların periyodik değişimi vb.) TEMSA tarafından belirlenen standartlara uygun olmayan servislerde yaptırılmış olması

11.TEMSA tarafından belirlenmiş standartlar dışında yapılan bakım, ayar ya da onarımlardan kaynaklanan arızalar.

12.Orijinal olmayan yedek parça, aksesuar kullanımı ile, tavsiye edilenler dışında yağ, hidrolik ve diğer sıvıların kullanımından kaynaklanan arızalar

13.Aracın karoseri, kaporta, boya, camlar ve bunun benzeri aksamında dış etkenlerin meydana getirdiği (taş sıçraması, trafik kazaları, çizikler, hava şartlarının meydana getirdiği zedelenmeler, göçükler, aracın kullanıldığı bölgeden kaynaklanan kimyasal kirlenmeler, metal tozları, kuş pislikleri, ağaç reçinesi ile paslanmaya yol açabilecek maddelerin araçla taşınması vb.) bozulmalar.

14.Lastik, akü, teyp, yakıt pompası, enjektör ve bunun gibi komponentlerin arızaları durumunda, bunların ilgili üreticilerinin-satıcılarının-servislerinin inceleme neticesi düzenleyeceği rapora göre garanti kararı verilir.

15.Şasi, motor no gibi aracı belirleyen tanıtıcı rakamlar, harfler, levhalar etiketler üzerinde yapılan tahribat ve/veya değişiklik halinde araç garanti kapsamı dışında değerlendirilir.

* Paslanmazlık garantisinin sürebilmesi için aracın yılda en az bir kere Yetkili Servise kontrole getirilmesi gereklidir.

* 01 Şubat 2015 tarihinden itibaren satılan araçlarda geçerlidir.

Not : Aşağıdaki parçalarda garanti süresi 3 yıl/100.000 km olarak uygulanmaya devam edecektir:

* Tüm modellerde ; 12V akü ve Oksijen sensörü

* Pajero ve L200'de ; klima fan motoru

* Dizel motorlu modellerde ; Enjektör ve ısıtma bujileri